Kostka Granitowa

Naturalne piękno

Zwolennicy naturalnych materiałów wykończeniowych bardzo chętnie wybierają kostki granitowe. To prawdziwy kamień, unikalny i niepowtarzalny pod względem barwy, wzoru czy faktury. Z tego względu kostka granitowa znakomicie sprawdza się w brukarstwie dekoracyjnym i to właśnie jej walory wizualne sprawiają, że Klienci decydują się na wykładanie nią ogrodowych ścieżek, chodników czy parkingów na posesjach.

 

nie ulega on zniszczeniu

 

Mimo bardzo szybkiego rozwoju technologii trzeba przyznać, że żadna inna kostka brukowa nie charakteryzuje się aż taką wytrzymałością, jak właśnie granit. Nawet po wielu latach nie ulega on zniszczeniu – nie pęka, nie zarysowuje się, nie blaknie (co zdarza się w przypadku intensywnie nasłonecznionych kostek betonowych).

 

Ze względu na nieregularny kształt i powierzchnię kostek, ich układanie wymaga sporego doświadczenia i wyobraźni przestrzennej. Uzyskanie odpowiedniego efektu zajmuje więcej czasu, niż w przypadku kostek betonowych, ale zarówno czas, jak i pieniądze warto w ten efekt zainwestować. Tym bardziej, że powierzchnie układane z granitu nie wymagają żadnych dodatkowych zabiegów czyszczenia oraz konserwacji. Aby to sprawdzić, wystarczy spojrzeć na powierzchnie wybrukowane nim przed dekadami, które do dziś są w świetnym stanie.

Przykładowe realizacje

Semmelrock Semmelrock
Libet Libet
Stalmen Stalmen
Facebook Google Plus